Ndahet nga jeta ish-zyrtari i LSI-së, Ilir Dashi

Shqipëria

Ndahet nga jeta ish-zyrtari i LSI-së, Ilir Dashi

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 14:29
Ilir Dashi.

Është ndarë nga jeta ish-zyrtari i LSI, Ilir Dashi.

Ende nuk dihen shkaqe e ndarjes së parakohshme nga jeta të Dashit, ndërsa kolegë dhe miq kanë konfirmuar lajmin duke shprehur ngushëllimet për vdekjen e tij.

Prej kohësh Ilir Dashi ishte zhvendosur në Afrikën e Jugut së bashku me familjen.  Hapat e parë të karrierës së tij i nisi si aktor ku mori pjesë në disa filma. Më pas vazhdoi duke u angazhuar në disa biznese ndërsa më tej i hyri politikës.

Ai e vazhdoi jetën politike si kryetar i LSI në Tiranë, drejtor në Bashkinë Tiranë, ish-drejtor i QSUT, më vonë drejtor i Hekurudhave etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat