Deputetja çame përgënjeshtron Reme Lalën: Jam e pavarur, nuk kam kaluar te PS - Bota Sot
Deputetja çame përgënjeshtron Reme Lalën: Jam e pavarur, nuk kam kaluar te PS

Shqipëria

Deputetja çame përgënjeshtron Reme Lalën: Jam e pavarur, nuk kam kaluar te PS

Më: 17 qershor 2018 Në ora: 21:37
Elena Xhina

Pas lajmit se Partia Socialiste shtoi në radhët e saj dy deputetet të reja nga PDIU, Reme Lalën dhe Elena Xhina, kjo e fundit ka reaguar përmes një postimi në Facebook, duke sqaruar se nuk është e vërtetë që ka kaluar tek PS.

Postimi i plotë i Xhinas:

Meqenese mediat vazhdojnë të pasqyojnë gjerësisht lajmin se unë kam kaluar në grupin parlamentar te PS, më duhet të sqaroj edhe një herë se nuk kam bërë asnjë lëvizje të pozicionit politik dhe jam aty ku kam qenë. Diçka të tillë e kam sqaruar edhe me anë të statusit të mëparshëm, gjithsesi për mua është e rëndësishme që situata ime politike të jetë e kuptuar qartë nga votuesit e mi të Elbasanit, të cilët janë interesi im i vërtetë!

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera