I arrestuari pranon vrasjen dhe groposjen e Hysës: Na bëri presion për borxhin - Bota Sot
I arrestuari pranon vrasjen dhe groposjen e Hysës: Na bëri presion për borxhin

Shqipëria

I arrestuari pranon vrasjen dhe groposjen e Hysës: Na bëri presion për borxhin

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 15:49
Hysni Ramaj

Një borxh që autorët i kishin viktimës duket se i ka marrë jetën Elion (Klevis) Hysës, qe u gjet i groposur nje dite me pare.

Këtë e ka pohuar Hysni Ramaj 31 vjeç, banues në Nikël, Krujë, njëri prej autorëve të arrestuarve për vrasjen e tij.

Ramaj ka bashkëpunuar me policinë, duke pranuar vrasjen e Hysës në bashkëpunim me shtetasin A.T., i cili është në kërkim.

"Hysa erdhi të na takonte dhe na kërkoi me ngulm borxhin. I kemi thënë që nuk kemi për momentin, por do t'i bëjmë dhe do t'i japim, nuk t'i mbajmë paratë ty. Hysa erdhi dhe na bëri presion, na tha se do iu vras po nuk më dhatë paratë. Në këto kushte e vramë ne para se të na vriste ai", tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera