Tragjedia në Xhenova, shqiptari Admir Bokrina përcillet për në banesën e fundit - Bota Sot
Tragjedia në Xhenova, shqiptari Admir Bokrina përcillet për në banesën e fundit

Shqipëria

Tragjedia në Xhenova, shqiptari Admir Bokrina përcillet për në banesën e fundit

Më: 21 gusht 2018 Në ora: 12:56
Ura

Familjarë, miq dhe të afërm përcollën në banesën e fundit 32 vjeçarin Admir Bokrina që humbi jetën në Itali gjatë shembjes së Urës Morandi.

Por edhe miq e kolegë nga Italia ku kishte emigruar që në moshë të re i dhanë atij lamtumirën e fundit në vendlindje.

Së bashku me Bokrinën humbi jetën edhe 22 vjeçari Marjus Djerri, i cili ndodhej në të njëjtën makinë teksa ishin duke shkuar për në punë.

Ura ‘Morandi’ u shemb mesditën e 14 gushtit, duke shënuar tragjedinë më të rëndë të ndodhur ndonjëherë në Itali ku humben jetën të paktën 42 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...