Meta në Jezercë u bën një premtim të veçantë turistëve të huaj - Bota Sot
Meta në Jezercë u bën një premtim të veçantë turistëve të huaj

Shqipëria

Meta në Jezercë u bën një premtim të veçantë turistëve të huaj

Më: 31 gusht 2018 Në ora: 18:00
Ilir Meta

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka ndarë përmes rrjetin social disa pamjet të vizitës së tij në Alpet shqiptare, atje ku është takuar dhe me shumë turistë të huaj, që kanë zgjedhur që pushimet t’i kalojnë në malet shqiptare.

Meta ka postuar në facebook një video ku shihet teksa bisedon me disa turistë polakë, italianë, gjermanë e danezë. Presidenti u thotë turistëve që shpreson që ata të rikthehen sërish në Shqipëri, duke u premtuar se herën e ardhshme “turin” do ua bëjë ai vetë.

STATUSI

Pas një ngjitje të jashtëzakonshme në majën e Jezercës dhe një nate të paharruar pranë Qafës së Valbonës, qershia mbi tortë ishte kthimi me tragetin Alpin përmes liqenit të Komanit.

Përveç pamjeve mahnitëse që të rrethojnë çdo moment, ishte kënaqësi të takoja shumë turistë gjermanë, italianë, polakë e danezë, të cilët ktheheshin mjaft të kënaqur nga Valbona.

U premtova se kur të rikthehen do u bashkohem dhe unë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...