Meta takon presidentin e Argjentinës

Shqipëria

Meta takon presidentin e Argjentinës

Nga: Bota Sot Më: 25 shtator 2018 Në ora: 19:50
Mauricio Macri dhe Ilir Meta

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta është takuar me Presidentin e Argjentinës, Mauricio Macri.

Meta përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se kanë diskutuar për të ardhmen e marrëdhënieve dypalëshe.

Postimi i plotë:

Kënaqësi të takoja Presidentin e Argjentinës, Mauricio Macri. Diskutuam për të ardhmen e marrëdhënieve dypalëshe dhe i urova suksese në reformat ekonomike që ka ndërmarrë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat