“Grupi i PS-së 2013-2017 po zhvendoset tek 313-a” - Bota Sot
“Grupi i PS-së 2013-2017 po zhvendoset tek 313-a”

Shqipëria

“Grupi i PS-së 2013-2017 po zhvendoset tek 313-a”

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 19:09
Jorida Tabaku

Pas arrestimit të ish-deputetëve të PS, Arben Ndoka dhe Arben Çuko, ka ardhur reagimi i parë nga krahu i djathtë.

Demokratët, që e kanë akuzuar kryeministrin Edi Rama se përdori krimin për të ardhur në pushtet, thonë se grupi parlamentar i PS po përfundon në burg.

Grupi i PS 2013-2017 pak nga pak po zhvendoset tek burgu 2013”, shkruan deputetja Jorida Tabaku.

Të dy emrat janë akuzuar nga opozita, por vetëm tani ka ardhur arrestimi i tyre.

Kryeministri Edi Rama i ka përshëndetur reagimet e policisë, duke theksuar se ata janë në krahun e drejtësisë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...