Pacolli uron një ditë Bajrami që do të mbahet mend gjatë - Bota Sot
Pacolli uron një ditë Bajrami që do të mbahet mend gjatë

Aktuale

Pacolli uron një ditë Bajrami që do të mbahet mend gjatë

Më: 4 qershor 2019 Në ora: 07:38
Behgjet Pacolli

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka uruar besimtarët islamë për festën e Fitër Bajramit.

Përmes një shkrimi, Pacolli ka uruar një dditë të bajramit që do të mbahet mend gjatë.

Shkrimi i plotë:

Sonte përfundoi muaji i Ramazanit. Qēllimi i agjerimit ka qenë i thjeshtë e fisnik, ai i forcimit të lidhjes dhe besimit të njerëzve në Zot, freskimi dhe forcimi i lidhjeve farefisnore, forcimi i lidhjeve sociale, forcimi i përkrahjes së njeriut për njeriun. Nga ky muaj shoqëria ka dalë më e fortë dhe më e begatë.

Paqi një ditë të Bajramit për tu mbajtur mend gjatë, ashtu sikurse mbahen mend edhe veprat e mira gjatë këtij muaji që po lëmë pas.

Nga thellësia e zemrës ju uroj me Fat Fitër Bajramin.

Zoti ju bekoftë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...