Fitore historike e Feronikelit - Bota Sot
Fitore historike e Feronikelit

Basketboll

Fitore historike e Feronikelit

Më: 6 prill 2019 Në ora: 18:18
Fitore historike e Feronikelit

Feronikeli ka shënuar fitore të thellë dhe historike në play-offin e Ligës së Parë. Ekipi i drejtuar nga Petrit Zeqiri ka mposhtur në ndeshjen kthyese Istogun me shifrat 53:71.

Art Hajdari me 23 dhe Desmond Gattis me 16 pikë ishin me të merituarit për fitoren e Feronikelit. Në anën tjeter, Ardit Pepaj ishte me i dalluari me 24 pikë.

Tashmë Feronikeli në finale për Superligë ndeshet me fituesin e ndeshjes Don Bosko-Vëllaznimi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...