Valencia rrëmben trofeun e EuroCup - Bota Sot
Valencia rrëmben trofeun e EuroCup

Basketboll

Valencia rrëmben trofeun e EuroCup

Më: 16 prill 2019 Në ora: 00:30
Valencia

Valencia është fituesja e këtij të EuroCup në edicionin 2018/2019 pasi në finale të Play-off-it mposhti Alba Berlinin me rezultatin 89:63 dhe në seri të përgjithshme prej 2-1.

Me fitimin e këtij trofeu skuadra Spanjolle ka siguruar edhe pjesëmarrjen në edicionin e ardhshëm në Euro League.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...