Trajneri i Prishtinës, trajner i vitit në FIBA Europe Cup - Bota Sot
Trajneri i Prishtinës, trajner i vitit në FIBA Europe Cup

Basketboll

Trajneri i Prishtinës, trajner i vitit në FIBA Europe Cup

Më: 8 maj 2019 Në ora: 15:57
Trajneri i Prishtinës, trajner i vitit në FIBA Europe Cup

Trajneri i kombëtares së Kosovës që njëherazi është edhe trajner i skuadrës së Z Mobile Prishtinës, Damir Mulaomeroviq është zgjedhur trajneri i vitit në FIBA Europe CUP. Në votimet e mbajtura në ueb-sajtin e FIBA-së, votat e tifozëve që kanë përzgjedhur Mulaomeroviqin si trajnerin më të mirë të vitit në këtë kompetecion prestigjioz, me 20 % të votave. Përderisa Mulaomerovic është pasuar nga serbi, Nebojsha Vidis, i Balkan Botevgradit me 19%, Gianmarco Pozzeccon i Dinamo Sassarit me 17% të votave, si dhe Denis Wuchereri s.Oliver Wurzburgut me 15%.  Prishtina në edicionin e sivjetmë në FIBA Europe Cup, luajti mjaftë mirë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...