15 lojtarët me të cilët Lakers mund të nënshkruajë për sezonin e ardhshëm

Basketboll

15 lojtarët me të cilët Lakers mund të nënshkruajë për sezonin e ardhshëm

Më: 21 qershor 2019 Në ora: 23:56
Lakers

Skuadra e Los Angeles Lakers po përgatitet për një sezon të madh, pas nënshkrimit me Anthony Davis.

Lakers në krye me LeBron James po shihen si favoritët për të triumfuar në edicionin e ardhshëm, por gjithsesi, ata kanë nevojë edhe për ndonjë përforcim.

Janë 15 agjent të lirë të cilët nuk kërkojnë kontratë maksimale, më të cilët Lakers do të mund të nënshkruanin, për t’i shtuar ndihmë Davis e James.

JJ Redick, Danny Green, Nikola Mirotic e Bogdanovic janë disa nga lojtarët që kanë më shumë mundësi të përshtaten me lojën e mbretit James.

Por, më poshtë ua përcjellim 15 lojtarët të cilët do të jenë të lirë gjatë verës dhe nuk kërkojnë kontratë maksimale.

Bojan Bogdanovic

JJ Redick

Terrence Ross

Marcus Morris

Darren Collison

Patrick Beverley

Danny Green

Rodney Hood

Seth Curry

Reggie Bullock

DeMarcus Cousins

Trevor Ariza

Jeremy Lamb

Nikola Mirotic

Avery Bradley

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat