Dramë mes Sllovakisë dhe Kosovës, ky është rezultati - Bota Sot
Dramë mes Sllovakisë dhe Kosovës, ky është rezultati

Basketboll

Dramë mes Sllovakisë dhe Kosovës, ky është rezultati

Nga: Kemajl Goca Më: 20 korrik 2019 Në ora: 19:49
Dardan Berisha

Ndeshja miqësore mes kombëtares së Sllovakisë dhe Kosovës, është karakterizuar me lojë shumë të mirë e me kthesa në rezultat. Dramë deri në sekondat e fundit, por triumfuan sllovakët me rezultat 85:79 (23:16, 23:19, 17:26, 22:18) ndaj Kosovës, në takimin që u luajt në palestrën “Eurovia Arena” në Bratisllavë. 

Në minutën e 33-të, Kosova ishte në epërsi me 5 pikë (63:68), por sllovakët shpejt e shkrinë atë dhe arritën që të fitojnë këtë sfidë tejet interesante.

Te sllovakët u dallua Jones me 32 pikë dhe te kombëtarja jonë Berisha me 30 pikë. 

Kjo miqësore ishte shumë e mirë për Kosovën në prag të ndeshjeve kualifikuese për Eurobasket 2021, kundër Luksemburgut dhe Britanisë së Madhe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...