Mehmeti solid në humbjen e Maqedonisë së Veriut - Bota Sot
Mehmeti solid në humbjen e Maqedonisë së Veriut

Basketboll

Mehmeti solid në humbjen e Maqedonisë së Veriut

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 16:34
Mehmeti solid në humbjen e Maqedonisë së Veriut

Mehmeti solid në humbjen e Maqedonisë së Veriut nga Izraeli

Kadetët e reprezenracionit të Maqedonisē së Veriut në basketboll kanë përfunduar në vendin e 12-t në Europianin e basketbollit për U16 në Udinese të Italisë, pasi në ndeshjen e fundit humbën nga Izraeli me rezultat 83:72.

Basketbollisti shqiptar Rezart Mehmeti shënoi 10 pikë, 3 rebonds dhe 2 asiste. Ai në lojë i kaloi 27 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat