Ross lojtari më i ri i KB Bashkimit!

Basketboll

Ross lojtari më i ri i KB Bashkimit!

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 17:20
Ross lojtari më i ri i KB Bashkimit!

Ish lojtari i C.B Aridane, Corey Raley Ross zyrtarisht pjesë e skuadrës sonë për edicionin e ri.

Ross i gjatë 1.93 lojtarë i pozitave 2 dhe 3 njihet për saktësi nga distanca dhe gjysëm distanca dhe për depërtime .

Pos dy edicioneve të kaluara në Estoni karierën e vazhdon në Spanjë ku luajti për dy edicione ndërsa vetëm në sezonën 18/19 Ross luajti me mesatare prej 16 pikë dhe 4.5 kercime për ndeshje.

Para saj ishte pjesë e C.B Virgen ku kishte 18 pikë dhe 7 kercime për ndeshje, bëhet e ditur nga Bashkimi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat