Kombëtarja e Kosovës grumbullohet – misioni për kualifikimin nis në përvjetorin e 12-të të pavarësisë - Bota Sot
Kombëtarja e Kosovës grumbullohet – misioni për kualifikimin nis në përvjetorin e 12-të të pavarësisë

Basketboll

Kombëtarja e Kosovës grumbullohet – misioni për kualifikimin nis në përvjetorin e 12-të të pavarësisë

Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 21:33
Basketbollistët e Kosovës

Basketbollistët e Kosovës Ditën e Pavarësisë e kanë festuar, duke u përgatitur maksimalisht për dy ndeshjet para-kualifikuese për Kampionatin Botëror 2023.

Basketbollistët e Kosovës Ditën e Pavarësisë e kanë festuar, duke u përgatitur maksimalisht për dy ndeshjet para-kualifikuese për Kampionatin Botëror 2023.

Ashtu siç ishte paraparë, përgatitjet filluan të hënën nga ora 10:00 dhe do të vazhdojnë edhe në ditët e ardhshme, derisa ndeshja e parë e Kosovës është ndaj Islandës më 20 shkurt në Prishtinë, kurse më 23 shkurt, Dardanët janë mysafirë të Luksemburgut.

Atmosfera në ekipin e Kosovës ishte shumë e mirë dhe lojtarët do të japin 100 % nga vetja, si në stërvitje, ashtu edhe në parket për Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat