Shkon në tre numri i basketbollistëve - Bota Sot
Shkon në tre numri i basketbollistëve

Basketboll

Shkon në tre numri i basketbollistëve

Më: 15 mars 2020 Në ora: 12:49
Christian Wood

Shkon në tre numri i basketbollistëve të NBA të prekur nga Coronavirusi. Dhe në fat, të gjithë kanë lidhje me njëri-tjetrin.

I fundit i testuar pozitiv është Christian Wood, gjiganti anësor i Detroit Pistons, që gjithsesi nuk ka shfaqur simptoma të sëmundjes.

Takimi i tij i fundit i luajtur në NBA është përballë Utah Jazz, skuadra e parë që rezultoi e infektuar.

Fillimisht u zbulua me Coronavirus Rudy Gobert, më pas analizat nxorën vartës të virusit famëkeq edhe Donovan Mitchell.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat