Të gjitha skuadrat në Las Vegas - Bota Sot
Të gjitha skuadrat në Las Vegas

Basketboll

Të gjitha skuadrat në Las Vegas

Më: 27 mars 2020 Në ora: 15:44
Të gjitha skuadrat në Las Vegas

NBA po vlerëson shumë mënyra për të përfunduar sezonin 2019-2020, pasi ndërprerja e tij do të sillnte një humbje prej 1 miliardë dollarësh. Sipas mediave amerikane (Washington Post dhe CNBC), ideja më e fundit është zhvillimi i një turneu në Las Vegas.

Në këtë rast, do të anullohej pjesa e mbetur e sezonit të rregullt, duke krijuar një turne për të përcaktuar ekipet që do të shkojnë në fazën play off. Në këtë turne marrin pjesë ekipet me rekordin më të dobët.

Më pas nis raundi i parë çerekfinal, jo më me 7 ndeshje, por me 5 (kualifikohet më tej ekipi që fiton 3 ndeshje). Ky sistem do të vijojë më pas edhe më fazën gjysmëfinale e në fund atë finale të secilës Konferencë si dhe finalen e madhe.

Ndeshjet do të luheshin në “Thomas&Mack Center” dhe “Cox Pavilion” të Las Vegasit, ku zhvillohet edhe Summer League.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat