Durant e kaloi koronavirusin, pothuajse e gjitha liga NBA e ka marrë veten - Bota Sot
Durant e kaloi koronavirusin, pothuajse e gjitha liga NBA e ka marrë veten

Basketboll

Durant e kaloi koronavirusin, pothuajse e gjitha liga NBA e ka marrë veten

Më: 2 prill 2020 Në ora: 09:47
Kevin Durant

Kevin Durant dhe anëtarët e tjerë të Brooklyn Nets, nuk kanë më simptoma të koronavirusit, njoftoi menaxheri i përgjithshëm Sean Marks.

Nets dy javë më parë njoftuan se katër anëtarë të tyre ishin pozitiv në koronavirus, por nuk treguan emrat e tyre, por vetë Durant njoftoi se ishte njëri prej tyre.

Ylli i NBA tani është shëruar nga koronavirusi.

Shuma e lojtarëve të tjerë të NBA, që dihet se janë infektuar, raportohet se janë shëruar nga COVID-19.

Rudy Gobert, i cili me veprimin e tij shkaktoi ndërprerje masive të të gjitha garave në ShBA, doli i shëruar javën e kaluar, ashtu si shoku i tij i skuadrës së UTE, Donovan Mitchell.

Nga COVID-19 janë shënuar edhe dy lojtarët e LA Lakers.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat