Peja eliminon Sigal Prishtinën

Basketboll

Peja eliminon Sigal Prishtinën

Nga: K.Goca Më: 1 shtator 2021 Në ora: 21:02
Peja eliminon Sigal Prishtinën

Pas Prizrenit - 16 edhe Peja është në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës në basketboll. 

Pejanët shënuan fitore me rezultat 83:76 (23:14, 15:23, 24:16, 21:23) ndaj Prishtinës, e cila u zhvillua në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë. 

Ndeshje me rivalitet të madh, por pejanët treguan përqendrim me të madh në disa momente dhe u shkëputën në epërsi. 

Në minutën e 37-të, rezultati ngushtohet në 74:72. 

Prishtina luftonte me mish e më shpirt dhe ngushton rezultatin në 77:76 ndaj Pejës në minutën e 39-të.. Peja triumfon me 7 pikë dallim (83:76).

Arian Qallaku, Ilter Erdem, Dardan Berisha e Hanrik Sirko, janë më efikasit të Peja.

Qallaku shënoi 18 pikë, Erdem 17, Berisha 16 e Sirko 14, ndërsa të prishtinasit Wendell Mitchell me 18 pikë dhe Muhamedali Janjeva 14.

Prizreni 16 në gjysmëfinale do të ndeshet me Pejën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat