MVP dhe Top 5 e xhiros së parë

Basketboll

MVP dhe Top 5 e xhiros së parë

Më: 17 shtator 2021 Në ora: 12:36
MVP dhe Top 5 e xhiros së parë

Xhiroja e parë në Art Motion Superligën e Kosovës në basketboll sjelli disa ndeshje mjaft interesante.

Basketbollisti me efektshmërinë më të lartë ishte Ivan Koljeviq i Prizrenit 16, 39. Ai përballë Rahovecit shënoi 31 pikë, 8 kërcime dhe 12 asistime. Koljeviq u zgjodh MVP i javës së parë.

Eric Davis i Rahovecit dhe Courtney Fells e kanë efektshmërinë 33, duke u renditur në vendin 2, përkatësisht 3.

Daniel Lekndreaj i Pejës renditet i katërti me 32, ku shkëlqeu përballë Bashkimit me 14 pikë dhe 20 kërcime, ndërsa top 5 mbyllet me Don Polloshkën e Sigal Prishtinës, i cili shkëlqeu përballë Dritës me 27 pikë, katër kërcime dhe gjashtë asistime për vetëm 24 minuta lojë, duke pasur efektshmërinë 30.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat