Real Madrid mund kampionët në fuqi

Basketboll

Real Madrid mund kampionët në fuqi

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 12:50
Real Madrid mund kampionët në fuqi

Ka startuar edicioni 2021-2022 i Euroleague në basketboll për meshkuj dhe surprizat nuk kanë munguar që në javën e parë.

Skuadra kampioe në fuqi, Anadolu Efes, u mund 81-29 nga Real Madrid në Spanjë, ndeshje e dominuar nga basktebollistët vendës. Me fitore e nis këtë turne edhe ekipi italian i Armani Milano, që në fushën e tij mundi 84-74 rivalët e CSKA Moskë.

Nuk zhgënjen skuadra e Barcelonës, që në fushën e saj i dha një leksion të mirë ekipit gjerman të Alba Berlin, duke fituar 96-64. Pa probleme fiton edhe Olympiacos, që mundi 75-50 Baskonia Gasteiz, ndërsa Maccabi mposhti në sekondat e fundit 69-68 Bayern Mynih.

Euroleague – Raundi 1

Monaco – Panathinaikos, 75-63

Maccabi Tel Aviv – Bayern Mynih, 69-68

Armani Milano – CSKA Moskë, 84-74

Real Madrid – Anadolu Efes, 82-69

Unics Kazan – Zenit st.Petersburg, 69-70

Fenerbahce – Crvena Zvezda, 61-57

Villeurbanne – Zalgiris Kaunas, 88-76

Olympiacos – Baskonia Gateiz, 75-50

Barcelona – Alba Berlin, 96-64

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat