Vëllaznimi forcon vendin e pestë

Më: 7 mars 2024 Në ora: 21:25
Vëllaznimi

Vëllaznimi shënoi fitore shumë të rëndësishme ndaj Bashkimit me rezultat 84:78 (30:25, 25:19, 9:10, 20:26), në takimin e javës së 23-të të Prince Caffe Superligës.

Kuqezinjtë e nisën sfidën më mirë me epërsi prej nëntë pikësh, 17:8, por prizrenasit rikthehen për të afruar shifrat në 23:21, derisa çereku i parë përfundon 30:25. Vendasit për një nuancë ishin më të mirë edhe në periudhën e dytë, për të thelluar epërsinë e për të shkuar në pushim me rezultat 55:42.

Perioda e tretë u karakterizua me pak pikë të shënuara, ndërsa në dhjetë minutat e fundit, skuadra nga Gjakova kishte epërsi deri në 17 pikë, 69:52, por prizrenasit tentuan rikthimin e madh, por arritën vetëm të zvogëlojnë shifrat në 76:70, por Vëllaznimi në fund triumfoi 84:78.

Më të mirët te Vëllaznimi ishin Jalen Ray me 25 pikë, Jordan Dallas dhe Craig Osaikhwuwuomwam me nga 15 pikë, kurse te prizrenasit më i miri ishte Altin Morina me Altin Morina me 22 pikë.

Vëllaznimi përforcon vendin e pestë me dhjetë fitore e 13 humbje, kurse Bashkimi është në pozitën e gjashtë me tetë fitore e 15 humbje.