Shqetësime për shëndetin e Merkel, dridhet për herë të dytë brenda 10 ditësh - Bota Sot
Shqetësime për shëndetin e Merkel, dridhet për herë të dytë brenda 10 ditësh

Evropë

Shqetësime për shëndetin e Merkel, dridhet për herë të dytë brenda 10 ditësh

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 11:05
Angela Merkel dhe Frank-Walter Steinmeier

Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë sërish duke u dridhur për herë të dytë brenda dhjetë ditësh në një ceremoni në Berlin të enjten.

Kjo ndodhi gjatë një aktiviteti mëngjesin e sotëm kur Merkel po qëndronte pranë presidentit Frank-Walter Steinmeier ku ministri i ri i drejtësisë u emërua zyrtarisht.

Kancelares iu ofrua një gotë ujë, por e refuzoi, Ajo më pas u shfaq në parlament në një gjendje më të mirë.

Merkel është planifikuar të nisen pasditen e sotme për në Japoni për takimin vjetor të G20-s.

Zëdhënësi i saj, Steffen Seibert, tha se kancelarja ishte mirë dhe se do të udhëtojë drejt Japonisë.

Javën e kaluar, Merkel u pa duke u dridhur gjatë parakalimit zyrtar me presidentin e Ukrainës. Më pas gjatë konferencës, ajo tha se ishte mirë pasi kishte pirë tri gota ujë të cilat i ka të nevojshme. 

64-vjeçarja Merkel udhëheq shtetin më të fuqishëm evropian që nga viti 2005.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...