Tronditet sërish Turqia, tre lëkundje të forta në 15 minuta - Bota Sot
Tronditet sërish Turqia, tre lëkundje të forta në 15 minuta

Evropë

Tronditet sërish Turqia, tre lëkundje të forta në 15 minuta

Më: 25 janar 2020 Në ora: 18:13
Foto ilustrim

Turqia ka përjetuar një tërmet shumë të fuqishëm ditën e djeshme me magnitudë 6.8 i shkallës rihter.

Deri më tani janë njoftuar 22 viktima dhe 1030 të plagosur teksa disa persona kanë mbetur nënë rrënoja, dyshohet për 30 të tillë.

Pak më parë tre tërmete të tjera kanë rënë duke vështirësuar jo pak operacionin e kërkimshpëtimit.

Ato kanë qenë të magnitudës, 5.1, 4.5 dhe 4.4.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat