Tre të infektuar dhe një i vdekur nga COVID-19 në Kroaci - Bota Sot
Tre të infektuar dhe një i vdekur nga COVID-19 në Kroaci

Evropë

Tre të infektuar dhe një i vdekur nga COVID-19 në Kroaci

Më: 21 maj 2020 Në ora: 20:59
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në Kroaci janë konfirmuar tre raste të reja me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i ri.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë vend ka arritur në 2.337.

Prej tyre, 1.978 pacientë janë shëruar.

Autoritetet shëndetësore njoftuan edhe për një rast të vdekjes nga sëmundja, duke e çuar numrin e viktimave në 97.

Kroacia, duke filluar nga mesi i javës tjetër do të bëj më shumë lehtësime në masat e izolimit.

Nga 27 maji, është planifikuar që në ambiente të mbyllura të lejohen tubimet e 100 personave, ndërkaq në ato të hapura deri në 300. /Rel

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat