Greqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet godet Kretën, ja sa ishte magnituda

Evropë

Greqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet godet Kretën, ja sa ishte magnituda

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 19:18
Foto ilustrim

Greqia është goditur sërish nga një tërmet.

Vetëm pak minuta më parë një lëkundje e re u regjistrua në Heraklion, Kretë. Dridhja ishte 3.4 në shkallën Rihter dhe 5.4 kilometra e thellë.

Më parë, një tërmet me madhësi 4.8 të shkallës Rihter tronditi rajonin.

Ku u regjistruan dëme të mëdha materiale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat