Tërmet në Greqi

Evropë

Tërmet në Greqi

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 07:36
Ilustrim

Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm, në Nisyros në Greqi.

Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinë,  e ka raportuar si një tërmet të “fortë” këtë të sotmin, i cili është pasuar edhe nga dy lëkundje tjera me 4.7 dhe 4.1 të shkallës Rihter.

Epiqendra u shënua 22 kilometra në jug-perëndim të qytetit Nisyros.

Deri nuk është raportuar për dëme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat