Kosova U19 nis me fitore bindëse - Bota Sot
Kosova U19 nis me fitore bindëse

Hendboll

Kosova U19 nis me fitore bindëse

Më: 11 prill 2019 Në ora: 16:04
Kosova U19 nis me fitore bindëse

Edhe Kosova U19 nis me fitore bindëse  Kombëtaret e Kosovës në hendboll kanë vazhduar me rezultate impresive. Pas fitoreve të kombëtares A dhe asaj U21 të mërkurën, të enjten ishte kombëtarja U19 e Kosovës që shënoi fitore të thellë.

Në garën IHF Trophy Intercontinental që po zhvillohet në Prishtinë, Kosova U19 fitoi ndaj Zelandës së Re me rezultat 41:14. Paraqitja e Kosovës ishte bindëse dhe si rrjedhojë u shënua fitore e thellë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...