Kampionet e Kosovës përballen me bjelloruset  - Bota Sot
Kampionet e Kosovës përballen me bjelloruset 

Hendboll

Kampionet e Kosovës përballen me bjelloruset 

Nga: Kemajl Goca Më: 16 korrik 2019 Në ora: 12:35
Kampionet e Kosovës përballen me bjelloruset 

Kampionia dhe fituesja e Kupës së Kosovës, Istogu, pa dyshim se ka qenë e pafat, e cila do të përballet me bjelloruset, Gomel, në ndeshjen e rrethit të parë të EHF Cup në hendboll (femrat).

Sfida e parë luan në Gomel, kurse ajo e kthimit me gjasë në Pejë. 

Megjithatë, kryetrajneri i Istogut, Faruk Shala, e ka më së të qartë se çfarë fuqie ka përballë dhe do të merr të gjitha masat e duhura që të përgatitet për këtë takim.

Ai në radhët e tija ka lojtare mjaft të mira si Esma Muratoviq, Suzana Ujkaj por do të tentojë të sjellë edhe ndonjë përforcim nga jashtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...