A do ta nxisin Gjinovcin që ta ndez cigaren kritikat e prof. Jupës? - Bota Sot
A do ta nxisin Gjinovcin që ta ndez cigaren kritikat e prof. Jupës?

Hendboll

A do ta nxisin Gjinovcin që ta ndez cigaren kritikat e prof. Jupës?

Nga: K. Goca Më: 7 gusht 2019 Në ora: 18:03
A do ta nxisin Gjinovcin që ta ndez cigaren kritikat e prof. Jupës?

Kritikat e fundit të ish selektorit të kombëtares së Kosovës (femrat), prof. Ismet Jupa, ndryshe ekspert i hendbollit, sigurisht se e kanë mobilizuar edhe më shumë Federatën e Hendbollit që të jetë edhe më angazhuese në të ardhmen.

Prof. Jupa kritikoi FHK-në që po fotografohen shumë me zyrtarë të jashtëm e ato nuk sjellin cilësi, po ashtu kritikoi edhe angazhimin e lojtarëve të kombëtares së Kosovës U-21, si dhe për slloganin e vazhdueshëm: u ngrit Flamuri!

Megjithatë, këto kritika, siç merret vesh, nuk e kanë ndërmend që ta nxisin Izet Gjinovcin, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, që ta ndez cigaren pa plan.

Sepse Gjinovci nuk e do dhe as që ka pasur për qejfi duhanin ndonjëherë në jetën e tij. Prandaj, Gjinovci po punon dhe po shikon të ardhmen e tij, kritikat i merr si shumë normale dhe të kohës moderne. Por assesi që ta ngreh ndonjë gojë duhan!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...