Ja nisin femrat - Bota Sot
Ja nisin femrat

Hendboll

Ja nisin femrat

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 18:37
Ja nisin femrat

Të shtunën (nesër) luhen takimet e javës së parë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat), për edicionin 2019/2020. Pritjet dhe shpresat janë për një kampionat cilësor e interesant, ndërsa skuadrat kanë nisur me kohë përgatitjet. Pritet garë interesante për titull të kampionit, por edhe për pozitat tjera.

Që në xhiron e parë janë disa takime interesante. Nga ora 14:30, Prishtina e pret Vëllaznimin e Gjakovës, që ka pretendime për një kampionat të mirë, njëjtë si Prishtina. Në ora 13:30 luhet takimi Jusuf Gërvalla – Ferizaj. Ferizaj është ekip i ri në Superligë, por që synon të stabilizohet menjëherë. Edhe klubi deçanas, Jusuf Gërvalla ka synimet e tij.

Shumë rivalitet pritet të ketë edhe në ndeshjen mes Kastriotit të Ferizajt dhe Shqiponjës së Gjakovës, që fillon në ora 17:00. Ndërsa nga ora 17:30 është ndeshja në mes të Dritës e Vushtrrisë.

Istogu e nis mbrojtjen e titullit të kampionit më vonë, për shkak të angazhimeve evropiane. Në kuadër të xhiros së parë, Istogu përballet me Samadrexhën që do të jetë vendase.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...