Ndeshje të mira në Gjakovë - Bota Sot
Ndeshje të mira në Gjakovë

Hendboll

Ndeshje të mira në Gjakovë

Më: 18 tetor 2019 Në ora: 19:38
Ndeshje të mira në Gjakovë

Ndeshje të mira në GjakovëNë Gjakovë do të luhen dy ndeshje interesante të javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).

Kampioni aktual, Istogu, luan me ish-kampionin, Shqiponjën, të shtunën nga ora 14:00. Istogaset janë favorite por Shqiponja do të mundohet të ofrojë rezistencë sa më të madhe. Istogu ka fituar tri ndeshjet e deritashme dhe është në vend të dytë me 6 pikë, sa i ka edhe Ferizaj në vend të parë. Shqiponja ka një fitore e dy humbje.

Të shtunën në Gjakovë luhet edhe ndeshja në mes të Vëllaznimit e Vushtrrisë, që fillon në ora 17:30. Vushtrria është e katërta me 4 pikë, kurse Vëllaznimi i parafundit me 1 pikë.

Lideri Ferizaj po ashtu luan të shtunën. Nga ora 14:30 e pret Samadrexhën. Të dielen janë ndeshjet Prishtina – Drita (15:30) dhe Jusuf Gërvalla – Kastrioti (13:30).

Në Ligën e Parë ndeshjet e javës së katërt janë: CLICK – Llapusha (e diel, 16:00), Dukagjini – Vjosa (e shtunë, 13:00) Prizreni – Deçani (e diel, 14:30), Ulpiana – Trepça (e shtunë, 13:00) dhe Verona – KEK-u zhvillohet me datën 24.10.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat