Trepça fiton ndeshjen interesante, Prishtina e Kastrioti ashtu siç pritej - Bota Sot
Trepça fiton ndeshjen interesante, Prishtina e Kastrioti ashtu siç pritej

Hendboll

Trepça fiton ndeshjen interesante, Prishtina e Kastrioti ashtu siç pritej

Më: 27 tetor 2019 Në ora: 13:01
Trepça fiton ndeshjen interesante, Prishtina e Kastrioti ashtu siç pritej

Trepça fiton ndeshjen interesante, Prishtina e Kastrioti nuk lejojnë befasiNdeshje e mirë është luajtur të shtunën mbrëma në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, ku u përballën Trepça dhe Prizreni.

Fitore në ndeshjen e javës së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) ka shënuar Trepça me rezultat 36:28. Dallimi është bërë në pjesën e dytë, ndërsa pjesa e parë përfundoi me një gol epërsi në të mirë të Prizrenit, 17:16. S. Maxhera e B. Neziri kanë shënuar nga 7 gola për mitrovicasit.

Te Prizreni, që po konsolidohet dhe po paraqitet gjithnjë e më mirë, më efikasi ishte Sh. Mehmeti me 10 gola. 6 herë realizoi V. Zherka. Trepça renditet e katërta me 7 pikë, kurse Prizreni është i nënti me 2 pikë.

U luajtën edhe tri ndeshje tjera të javës së gjashtë. Prishtina e Kastrioti nuk kanë lejuar befasi. Prishtina është përforcuar në vend të parë me 12 pikë, pas fitores që e shënoi si mysafire e Vushtrrisë me rezultat 33:25. Kastrioti në Ferizaj ka fituar ndaj Drenicës me 37:32. Pikët e para i fitoi Vëllaznimi që në Gjilan e mposhti Dritën me 46:29.

Trepça – Prizreni 36:28 (16:17)

Trepça: Buqinca, B. Terziqi, Nimani 2, Shala 5, A. Shabani 4, Beqiri, Sejdijaj, Qabra, Maxhera 7, Zhuri, Neziri 7, R. Shabani 5, K. Terziqi, Cimili 6

Prizreni: Koro, Etemi, S. Krasniqi 3, Buqaj, Bytyqi, Thaqi, Skenderi 3, A. Krasniqi, Spahija 3, Ramani, Gashi 1, Leka 2, Ahmetaj, Mehmeti 10, Zherka 6

Kastrioti – Drenica 37:32 (17:10)

Kastrioti: Esati, D. Dugolli, Syla 9, Qerimi 1,A. Dugolli 4, Brahimi, Bislimi 2, Shabani 5, Mustafa 8, Rudari 3, Selmani 1, Bytyqi, Ramadani, Azemi, Tafarshiku 2, Qerimi

Drenica: Geci, Muqolli, Sahiti 1, Binaku 2, Zekaj 4, Batatina 4, Hamza 1, Gashi 2, Zariqi, Gjota, Kastrati 18

Vushtrria – Prishtina 25:33 (11:19)

Vushtrria: Pllana, Ibishi, Gubetini 6, Demiri, F. Jashari, Klinaku 9, Sadiku, Musa, M. Jashari 2, Abazxhiku 3, Selaci, Karaqa, Mehmeti, A. Musa 1, Miftari 1, A. Karaqa 3

Prishtina: Agushi, Beqiraj, Ademi, Abazi 5, Bajqinovci 8, Fetahu 2, Hoxha, Beshiri 10, Gjuka 4, Prekazi 4, Sherifi, Kuleta

Drita – Vëllaznimi 29:46 (12:21)

Drita: Toska 5, Shkodra 4, Veliu 4, Asllani 3, Sllamniku 5, Latifi 3, Y. Sllamniku 4

Vëllaznimi: Halili 7, Luzha 2, Rama 5, Fana 5, Rexha 5, Morina 5, Neziri 4, Mamusha 7, Lluka 5, Mehmeti 2, Brahushi, Hoxha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat