Xhema e Jahja drejtuan ndeshjen e Ligës Evropiane

Hendboll

Xhema e Jahja drejtuan ndeshjen e Ligës Evropiane

Më: 23 shkurt 2021 Në ora: 18:50
Xhema e Jahja drejtuan ndeshjen e Ligës Evropiane

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën.

Xhema e Jahja kanë drejtuar ndeshjen e fazës grupore të Ligës Evropiane (meshkujt) në mes të skuadrës së njohur turke, Beshiktash dhe skuadrës së njohur franceze, Montpellier.

Ndeshjen në Stamboll e fituan francezët me rezultat bindës, 36:26.
Montpellieri është i dyti në grupin C, kurse Beshiktashi i fundit.

Me delegimin e Xhemës e Jahjës vazhdon prania tashmë e rregullt e gjyqtarëve dhe delegatëve të FHK-së në ndeshje të garave evropiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat