Pika historike - Bota Sot
Pika historike

Hendboll

Pika historike

Nga: K.Goca Më: 1 janar 2017 Në ora: 12:27
Pamje nga një ndeshje

Hendbolli ka pasur një vit më shumë telashe, por jo edhe zhgënjyes sikur në vitet tjera. Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka arritur pikën historike në kualifikimet për Kampionatin Europian 2020 në konkurrencën e meshkujve. Kjo pikë është arritur në kryeqytetin e Kosovës kur barazuan me rezultat 24:24 me Turqinë e cila u zhvillua me 6 nëntor. Kosova është në grupin B me Turqinë dhe Estoninë, andaj ka vetëm një pikë dhe mban vendin e dytë. Përzgjedhësi Taip Ramadani futet në histori si trajneri i parë që ka fituar pikën historike në garat kualifikuese.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat