Franca – Norvegjia për titullin botëror në hendboll - Bota Sot
Franca – Norvegjia për titullin botëror në hendboll

Hendboll

Franca – Norvegjia për titullin botëror në hendboll

Më: 27 janar 2017 Në ora: 22:53
Norvegjia Kroacia

Në ndeshjen finale të Kampionatit Botëror në hendboll do të ndeshen Franca dhe Norvegjia.

Sonte në një ndeshje dramatike Norvegjia mposhti Kroacinë pas vazhdimeve 28:25.

Francezët dje mposhtën sllovenët me rezultat 31:25.

Ndeshja finale zhvillohet të dielën në orën 17:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat