Gjithçka e qartë, ja kur nis stinori pranveror - Bota Sot
Gjithçka e qartë, ja kur nis stinori pranveror

Hendboll

Gjithçka e qartë, ja kur nis stinori pranveror

Më: 14 shkurt 2017 Në ora: 12:08
Pamje nga një ndeshje

Bordi i FHK-së në bazë të kompetencave të Statutit dhe Propozicioneve te garave të FHK-së është i obliguar që para fillimit të edicionit pranveror të merr vendim mbi fillimin e Kampionatit pranveror për edicionin vijues.

Bordi duke pasur parasysh kushtet atmosferike, pastaj mos përgatitjen e skuadrave me  kontrolle mjekësore, por edhe të dy Shoqatave (nuk i kanë organizuar ende Këshillimet vjetore) morri vendim që edicioni pranveror 2016/17 të nis më 25 shkurt te konkurrenca e Superligës së meshkujve dhe me 11 mars në Superligen e femrave.

Prandaj klubet duhet ti kryejnë të gjitha obligimet e duhura, sikur edhe SHGHHK dhe SHTHK  në mënyrë që rrjedha e edicionit  pranverorë  të ketë fillim të mbarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat