Shqiptari kampion vjeshte në Gjermani, me nuse shijon aromën e Kosovës - Bota Sot
Shqiptari kampion vjeshte në Gjermani, me nuse shijon aromën e Kosovës

Hendboll

Shqiptari kampion vjeshte në Gjermani, me nuse shijon aromën e Kosovës

Nga: K.Goca Më: 25 dhjetor 2017 Në ora: 19:25
Fadil Kçiku me nuse

Trajneri nga Kosova, Fadil Kçiku, është kampion vjeshtor në Ligën e Dytë të Bayernit në hendboll, me ekipin  e HSG Würm-Mitte. Ai tha se në një konkurrencë të fortë, të dimërosh i pari, pa dyshim se është sukses i madh dhe nuk do të ndalet me kaq.

Image

Ai me nusen e tij shijon pak aromë të vendlindjes, pra në Kosovë.

Sipas tij, në pjesën e dytë të kampionatit do ta presin sfidat edhe më të mëdha, por i bindur se do ta ruajë këtë pozitë e cila i shpie në Ligën e Parë të Bayernit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera