Kosova e ka rastin kundër Qipros - Bota Sot
Kosova e ka rastin kundër Qipros

Hendboll

Kosova e ka rastin kundër Qipros

Nga: Enis Kastrati Më: 5 janar 2018 Në ora: 19:16
Enis Kastrati

Debate

Si gjithmonë ndeshjet kualifikuese priten me kureshtje e me emocione nga dashamirët më fanatikë të lojës së hendbollit. Kombëtarja e Kosovës është në grupin e 4-të të kualifikimeve për Kampionatin Botëror – 2019 (meshkujt), ku për rival ka Poloninë, Portugalinë dhe Qipron. Opinioni ynë është i interesuar ta din më për së afërmi se sa i kemi gjasat për t’u kualifikuar. Realisht gjasat dihen botërisht në bazë të nivelit që kemi aktualisht edhe pse përzgjedhësi Taip Ramadani mundohet të komponojë një ekip sa më të denjë për këto sfida jashtëzakonisht të mëdha.  Gjasa nuk ka kurrfare duke i njohur cilësinë e Polonisë dhe Portugalisë, atëherë jam shumë skeptikë. Mirëpo, duhet kërkuar rasti me Qipron së paku të shënohet një fitore dhe që do të futet në historinë tonë. Për Qipron fare pak ose hiq nuk kemi informata, sepse nuk kanë ndonjë renome, por mundësitë janë që t’i mundim ata. Në radhë të parë, kundër Polonisë dhe Portugalisë nuk ka gjasa për pikë,  ndoshta rastin e kemi kundër Qipros nëse dinë me shfrytëzuar!  Sepse Qipro...

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të shtunën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në diasporë dhe Kosovë)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera