Kur vajzat tona luani me kule! - Bota Sot
Kur vajzat tona luani me kule!

Hendboll

Kur vajzat tona luani me kule!

Nga: K. Goca Më: 20 gusht 2018 Në ora: 15:26
Kur vajzat tona luani me kule!

Nuk dihet bash saktësisht e cilit vit është kjo fotografi, por flitet se i takon periudhës së fillimviteve të 70-ta. Ky është klubi i hendbollit Kosovari nga Bardhi i Madh i asaj periudhe. Karakteristikë është se atëkohë kanë luajtur edhe me kule dhe treguesi më i mirë është edhe foto e siguruar nga veprimtari i dalluar sportiv, Ejup Maxhera. Një foto që kujton kohën e viteve të vështira, por këto hendbolliste thuhet se kanë pasur cilësi me shumë se këto që i kemi sot në elitën e hendbollit të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...