A do të bashkohet në dialog SHBA-ja, Kina dhe Rusia, ja çka thotë Ivica Daçiqi - Bota Sot
A do të bashkohet në dialog SHBA-ja, Kina dhe Rusia, ja çka thotë Ivica Daçiqi

Lajme

A do të bashkohet në dialog SHBA-ja, Kina dhe Rusia, ja çka thotë Ivica Daçiqi

Nga: N.Sh Më: 24 qershor 2019 Në ora: 14:27
Ivica Daçiq

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç është pyetur nëse ekziston mundësia, që përveç BE-së, në dialogun Kosovë-Serbi të kyçen edhe SHBA-ja, Rusia dhe Kina, tha se nuk ka njoftime për ndryshimin e formatit të dialogut.

Ai tha se, nëse arrihet një marrëveshje midis Beogradit dhe Prishtinës, ajo do të duhet të verifikohet në OKB, ku do të kërkohet nga SHBA-ja, Kina dhe Rusia.

Sipas tij, për momentin BE ka çështje të natyrës njerëzore, të cilat, sipas tyre, do të duhet të zgjidhen përpara se të zgjidhet çështja e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat