Jolie fiton apelin për heqjen e gjyqtarit të Pitt

Mediale Vip

Jolie fiton apelin për heqjen e gjyqtarit të Pitt

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 08:58
Brad Pitt dhe Angelina Jolie

Angelina Jolie ka fituar betejën e saj ligjore me Brad Pitt, pasi një gjyqtar që ata punësuan u s’kualifikua nga çështja e divorcit.

Aktorët janë “në luftë gjyqësore” për kujdestarinë e fëmijëve të tyre, që kur Jolie bëri kërkesë për divorc në vitin 2016.

Një gjykatës privat, John Ouderkirk, mori një vendim që i dha Brad Pitit kujdestarinë e përbashkët në maj të këtij viti.

Por të premten, një gjykatë në Kaliforni ra dakord me apelin e Jolie për të hequr gjyqtarin nga çështja, shkruan BBC.

Në vendimin e saj, Gjykata e Apelit tha se gjykatësi Ouderkirk nuk i bëri të ditura marrëdhëniet e tij të biznesit me avokatët e Pitt.

Kjo ishte një “shkelje etike” që mund të vinte në dyshim “aftësinë e gjykatësit për të qenë i paanshëm”, tha gjykata.

Vendimi do të thotë që beteja ligjore për pesë fëmijët e mitur të çiftit duhet të rifillojë në prani të një gjykatësi të ri.

Gjyqtarët privatë shpesh punësohen në SHBA për të ndërmjetësuar mosmarrëveshjet midis personave të famshëm që divorcohen për arsye të privatësisë.

Jolie ka kritikuar vendimin e gjykatësit Ouderkirk për të mos lejuar fëmijët e tyre të dëshmojnë në seancat e paraburgimit.

Dyshja u ndanë në shtator të vitit 2016 pas dy vitesh martesë.

Martesa ishte e treta për Jolie, pas aktorëve Billy Bob Thornton dhe Jonny Lee Miller, ndërsa Pitt ishte martuar një herë më parë me yllin e “Friends”, Jennifer Aniston.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat