Si do të veprojë nëse merr një ftesë eventuale nga Gjykata Speciale? Flet Rexhep Selimi - Bota Sot
Si do të veprojë nëse merr një ftesë eventuale nga Gjykata Speciale? Flet Rexhep Selimi

Politika

Si do të veprojë nëse merr një ftesë eventuale nga Gjykata Speciale? Flet Rexhep Selimi

Nga: G.B Më: 17 prill 2019 Në ora: 19:43
Rexhep Selimi

Shumë ftesa kanë ardhur nga Gjykata Speciale për ish luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ku janë marrë në pyetje.

E deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi është i mërzitur me datën 3 gusht të vitit 2015, kur dhe u formua kjo gjykatë.

Sipas tij, tani përballemi me atë vendim të keq, të padrejtë dhe të rëndë ndaj UÇK-së.

Tash kjo është pasojë e datës 3 gusht të 2015. Për fat të keq është e kuptueshme tash. Përderisa është formuar Gjykata, ajo është formuar që thërrasë njerëz në intervista dhe unë jam mërzitur me datën 3 gusht 2015 dhe tash po përballemi me atë vendim të keq, të padrejtë dhe të rëndë  padrejtë ndaj UÇK-së”, ka thënë Selimi për “Bota sot”.

I pyetur se si do t’i përgjigjej një ftese eventuale nga Specialja, ai ka thënë se askush më nuk mund ta kundërshtojë atë, pasi këtë kanë mundur ta bëjnë me votën e tyre në Kuvendin e Kosovës.

“Nuk kemi as llogari e as plan e as vullnet ta kundërshtojmë tash në aspektin individual. Kemi mundur ta kundërshtojmë me votën tonë në Kuvendin e Kosovës. Se ka bërë këtë Kuvendi i Kosovës, prandaj ka pse askush ta kundërshtojë përgjigjen ndaj ftesës së tyre. Kështu që, kjo tashmë as nuk është e diskutueshme”, ka deklaruar deputeti Rexhep Selimi për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...