Gjykata Speciale duhet të jetë serioze dhe që të sjell veprime konkrete - Bota Sot
Gjykata Speciale duhet të jetë serioze dhe që të sjell veprime konkrete

Politika

Gjykata Speciale duhet të jetë serioze dhe që të sjell veprime konkrete

Nga: D.B Më: 25 korrik 2019 Në ora: 20:59
Gjykata Speciale

Nëse Gjykata Speciale nuk ndikohet nga politika dhe nuk korruptohet, por vepron në pa anshmëri, atëherë kjo do jetë purgatori më i mirë për UÇK-në duke e pastruar atë nga njollat që disa ia kanë ven, me veprimet e tyre jo etike.

Kështu ka vlerësuar analisti politik Faton Mehmeti I cili në një prononcim për “ Bota sot” ka thënë se kjo gjë duhet të vërtetohet, me shpresën se Gjykata Speciale nuk do të jetë si Misioni i EULEX-it, por më serioze dhe që do sjell veprime konkrete.

Image
Faton Mehmeti

“Kosova nuk ia ka borxh askujt që mëkatet e ndonjë individi të njollosin vendin tonë dhe vet luftën e UÇK-së. Andaj, mbetet të shihet se çfarë rezultate do të sjell realisht kjo Gjykatë”, ka thënë analisti politik Faton Mehmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...