Dy aderime tjera në LVV

Politika

Dy aderime tjera në LVV

Nga: M.H Më: 25 gusht 2019 Në ora: 20:02
Foto ilustrim

Deputetia nga rradhet e lëvizjes Vetëvendosje, përmes një shkrimi në facebok, ka njoftuar se në partin VV, kanë arritur edhe dy aderime të reja.

Janë dy zonja, Fehmije Kollçaku- Basha, biologe me profesion, dhe Mahije Muhaxheri- Gashi, laborante e biokimisë,që u u integruan plotësisht në shoqërinë zvicerane, por që asnjëherë nuk e harruan atdheun dhe vazhdojnë të kontribuojnë për Kombin Shqiptar.

Postimi i plotë

Lëvizjes iu shtuan dy zonja që erdhën në kohë të vështirë në Zvicër dhe tejkaluan të gjitha pengesat duke u integruar plotësisht në shoqërinë zvicerane, me fëmijë të shkolluar me përgatitje superiore, por që asnjëherë nuk e harruan atdheun dhe vazhdojnë të kontribuojnë për Kombin Shqiptar.
Fehmije Kollçaku- Basha, biologe me profesion, dhe Mahije Muhaxheri- Gashi, laborante e biokimisë, tani aktiviste në Qendrën e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Zvicër, pika e Bernit.

Faleminderit që më besuat!

Nënkryetarja juaj,
Fatmire Mulhaxha Kollçaku

#qeveriaKurti

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat