Spartak Ngjela tregon se cilat janë tri pengesat kryesore të shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor - Bota Sot
Spartak Ngjela tregon se cilat janë tri pengesat kryesore të shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor

Politika

Spartak Ngjela tregon se cilat janë tri pengesat kryesore të shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor

Nga: V.R Më: 12 nëntor 2019 Në ora: 21:00
Spartak Ngjela

Në një intervistë ekskluzive për “Bota sot”, publicisti Spartak Ngjela, ka deklaruar se ekzistojnë pengesa për unifikimin e shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor.

 “Bota sot”: Po a kanë pengesa shqiptarët drejt unifikimit të botës shqiptare në Ballkanin Perëndimor?

Spartak Ngjela: Po. Sigurisht që kanë.

“Bota sot”: Cilat janë ato?

Spartak Ngjela: Është Beogradi, Moska si pengesa politike parësore, por bashkë me politikën serbe dhe ruse kundër shqiptarëve, janë dhe të shiturit shqiptarë në politikat e larta në Tiranë dhe në Prishtinë e Shkup,  që shkojnë në unison me politikën ruso-serbe kundër zhvillimit real të botës shqiptare, e gjitha në trojet e saj mijëravjeçare.

Intervistën e plotë me Spartak Ngjelën, do të mund ta lexoni në botimin e së mërkurës të gazetës kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat