Kabinat elektrike në fytyrë! Si e rrezikojnë përditë jetën nxënësit e shkollave të Lezhës - Bota Sot
Kabinat elektrike në fytyrë! Si e rrezikojnë përditë jetën nxënësit e shkollave të Lezhës

Shqipëria

Kabinat elektrike në fytyrë! Si e rrezikojnë përditë jetën nxënësit e shkollave të Lezhës

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 21:49
Lezhë

Ndodhen shumë pranë rrezikut.

Por duket se ky fakt është injoruar. Kabinat elektrike janë të vendosura në kangjhellat e shkollës dhe percjellësit elektrik qëndrojnë të varur në to.

Ato janë të amortizuara dhe pa asnjë element sigurie. Bëhët fjalë për shkollat “Beselidhja”, “Gjergj Kastrioti”, “Kosova” e “Gjergj Fishta” në qytetin e Lezhës me rreth 2 000 nxënës. 

 E ngjashme është situata  edhe në shkollat e njësive administrative.
Drejtori i arsimit në bashkinë e Lezhës,  Ardian Laçi thotë se kanë kërkuar largimin e kabinave. Ky është një rrezik i jashtëzakonshëm që duhet shmangur sa më shpejt. Ky shqetësim nuk është i panjohur edhe për OSHEE-në Lezhë. Po nuk është bërë zgjidhje. Nxënësit çdo ditë shkojnë në mësim bashkë me rrezikun.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...