Vdekja e 18-vjeçarit në punë, denoncimi te Berisha: Po e fshehin të vërtetën - Bota Sot
Vdekja e 18-vjeçarit në punë, denoncimi te Berisha: Po e fshehin të vërtetën

Shqipëria

Vdekja e 18-vjeçarit në punë, denoncimi te Berisha: Po e fshehin të vërtetën

Më: 30 mars 2019 Në ora: 10:54
Sebastiani

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke shkruar per vdekjen e nje te riu ne vendin e punes, denoncon se policia po tenton te fshehe te verteten per ngjarjen e rende.

Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, Berisha shkruan se “narkopolicia dhe sipermarresi i partise  fshehin te verteten e vdekjes se te riut 18 vjeçar ne Hec-in e Tamares”.

Postimi i Berishes 

Fshihet vdekja e te riut Sebastian!

Qytetaret dixhital denoncojne:

-narkopolicine dhe sipermarresin e partise se fshehin te verteten e vdekjes se te riut 18 vjeça ne Hec-in e Tamares.

Te dashur miq, duke shprehur dhimbjen dhe ngushellimet e mia me te ndjera familjes se te riut Sebastjan Bunjaj per humbjen e tyre tejet te dhimbshme e te pakompensueshme, denoj me ashpersine me te madhe si nje krim te shemtuar çdo perpjekje per te manipuluar dhe fshehur te verteten e vdekjes tragjike te Sebastjanit (djali ne foto) nga narkopolicia dhe pronari i Hec-it.

Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital. sb

Do ju lutesha ta publikoni Zoti/Berisha …. Nje ngjarje e Rende ka noll ne Tamare …. 1 puntor Sebastjan Bunjaj 18-vjec ne Hidrocentral ka humbur jeten gjithcka po mbahet e fshehte nga policia dhe media per arsye se ka qene i pa siguruar dhe gjith puntoret atje shfrytzohen ne maksimum dhe askush nuk i denoncon sepse jan njerz te fuqishem dhe kan frige … djali qe humbi jeten sot eshte 18- vjec te lutem publikoje qe mos te kemi viktima tjera dhe sot kishte kontroll dhe nga nxitimi esht munduar te rregulloje nje defekt dhe aty ka humbur jeten.u Anonim te Lutem se dua te jetoj ne shqiperi FLM

pershendetje Zotni Dr Berisha te lutem shiko si Hidrocentralin e Tamares ne Kelmend vdes i riu 17 vjecar si punonjes i pa deklaruar. E Paguante 150 mije lek te vjetra ne muaj e punonte turbinist.Ne pune te Zeze bie ne Tension dhe mafia socialiste fshehin aktin. Thone se ishte i semur dhe vdes per infarkt tyrp
Nuk bejne ekspertizen mjeko Ligjore

Vdes ne Hidrocentral i riu Sebastjan Bujaj dhe pronari socialist Kol Gjoni behet zemer gjere paguan shpenzimet mortore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat