Rama paralajmëron biznesin: Kush nuk faturon të bllokohet ligjërisht - Bota Sot
Rama paralajmëron biznesin: Kush nuk faturon të bllokohet ligjërisht

Shqipëria

Rama paralajmëron biznesin: Kush nuk faturon të bllokohet ligjërisht

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 16:13
Foto

Kryeministri Edi Rama paralajmëron të gjitha bizneset që nuk shlyejnë detyrimet tatimore që do të bllokohen.

Në një postim në facebook, Rama shkruan se koha e informalitetit ka marrë fund dhe është koha t’i thuhet stop konkurrencës së paligjshme në kurriz të konsumatorit.

Postimi i Ramës: 

STOP INFORMALITETIT

Prej thuajse një viti jemi përpjekur me qasjen sensibilizuese, informuese, këshilluese të biznesit në raport me detyrimet tatimore, duke minimizuar qasjen ndëshkimore. Tani boll me konkurencën e paligjshme dhe me hilerat në kurriz të konsumatorit!

KOHA QE KUSH NUK JEP KUPON, NUK REGJISTRON DHE NUK FATURON TE BLLOKOHET LIGJERISHT

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...